Zou het nu dan echt gaan gebeuren? Komen er daadwerkelijk betere tijden aan voor de meeting sector? Dat is in elk geval wel het beeld onder de deelnemers aan de meest recente versie van de periodieke Business Barometer van MPI, de toonaangevende wereldwijde peiling onder meeting organisatoren en toeleveranciers. 74% van de ondervraagden voorziet betere tijden in het komende jaar (een behoorlijke stijging ten opzichte van de 69% van een jaar geleden).
Wel ondervinden we op dit moment een dipje, want nog slechts 56% van de ondervraagden constateert op dit moment betere omstandigheden (ten opzichte van 66% in 2012). Ook het aantal mensen dat de omstandigheden terug ziet lopen is weer iets gestegen (nu 17% tegenover 14% een jaar eerder). Voor Europa verbeterden de omstandigheden in het afgelopen jaar met zo'n 1,5% en de verwachting voor 2014 is zelfs een stijging van 3,6%! De verbetering wordt in belangrijke mate gevoed door de toegenomen internationale corporate business.
Technologie en Creativiteit troef
Het lijkt erop dat we inmiddels gewend zijn aan de nieuwe economische omstandigheden. Meeting professionals worden steeds meer 'tech savvy' en weten tools en technologieën steeds beter in te zetten. Ook wordt een grotere creativiteit in events en formats aan de dag gelegd. Alles met als doel de deelnemer ervaring te verbeteren.
Voorzichtig optimisme over budgetten
Inmiddels is er een meerderheid (54%) die verwacht dat de meeting budgetten komend jaar gaan stijgen. Voor 11% van de ondervraagden is de toekomst minder hoopvol, zij voorspellen een daling van de voor hen beschikbare budgetten. Overigens is dt beeld een stuk beter dan een jaar geleden, toen nog 40% meer budget verwachtte in de toekomst. Gevraagd naar de huidige omstandigheden, geeft 42% aan dat ze op dit moment ook daadwerkelijk met ruimere budgetten werken dan een jaar geleden. Wel moet op dit moment 22% van de ondervraagden het met minder financiële middelen stellen.
Positieve invloed op deelnemeraantallen
Opnieuw zijn de verwachtingen ten aanzien van deelnemeraantallen verbeterd. Maar liefst 65% van de ondervraagden verwacht een stijging voor komend jaar. (in het 2e kwartaal van 2012 zag 51% een positieve ontwikkeling). Dat het dit jaar al beter ging, blijkt ook uit het feit dat 48% in dit jaar een stijging in de deelnemeraantallen heeft geconstateerd, en bij nog eens 34% zijn de aantallen stabiel gebleven.
Wat houdt de markt bezig?
Focus op kwaliteit Bij elke peiling wordt ook gevraagd naar de trends die het meeste impact hebben op de huidige business. Economische onzekerheid en korte leadtijden voeren nog altijd de boventoon, maar zijn wel minder van invloed dan voorheen. Waar in december nog 13% aangaf dat de economische onzekerheid dé meest impactvolle trend was, ervaart nu nog slechts 8% dit zo. Belangrijkste nieuwe trend die op dit moment veel impact heeft is de focus op kwaliteit. Voor 6% van de ondervraagden heeft dit momenteel het meeste impact op hun business en daarmee staat deze met stip op 4 in de lijst.
De top-5 huidige trends voor Q3 op een rijtje:
De Business Barometer is hier online te bestellen bij MPI (gratis voor leden).
Bron: CongresWereld